Введення безвізового режиму з Європейським союзом


Введення безвізового режиму з Європейським союзомВведення безвізового режиму з Європейським союзом.

У травні розпочався черговий саміт «Східного партнерства». На полях цього заходу Україна хоче отримати чіткі запевнення керівництва ЄС про введення безвізового режиму. 20 травня Порошенко провів нараду з питань виконання зобов’язань щодо введення безвізового режиму з боку Європейського союзу для громадян України. На ньому він зазначив, що країна вже виконала значну частину всіх технічних вимог, необхідних для введення безвізового режиму з Європейським союзом. На його думку, перешкод для введення такого режиму сьогодні немає. Так чи буде вирішене це питання?

Скоріш за все, ні. Принаймні, так запевняють західні журналісти. Цього тижня Канцлер ФРН пані Ангела Меркель (вона виступала перед депутатами Бундестагу) однозначно дала зрозуміти, що Україна ще не зовсім все зробила для введення подібних режимів. Потрібно ще виконати багато роботи, прийняти різні закони та акти. А заодно й в економіці навести порядок (та й про Донбас забувати не варто, а там все ніяк не вщухає). Тому безвізовий режим, принаймні в найближчій і середньостроковій перспективі, громадянам України не світить.

Європейські зірки в найближчому десятилітті не стануть ближче українцям. Це й зрозуміло. Європі самій вже тісно від безлічі іммігрантів. Тільки трохи впав наплив шукачів кращого життя з країн Східної Європи (Румунії, Болгарії та інших країн, тільки недавно вступили в ЄС), як хлинув потік біженців з Північної Африки. Вони пливуть на свій страх і ризик крізь Середземне море, при цьому тонуть тисячами. А в самому ЄС і велике безробіття, й економічна криза, й ще санкції та антисанкціі. Європі зараз не до українців.

А от самій Україні безвізовий режим міг би бути вельми корисний. Адже в цьому випадку натовпи безробітних з цієї країни перекочують до Європи. А це значить не потрібно буде їм виплачувати допомогу, дбати про збільшення робочих місць, та й валюта може почати надходити в країну (адже у тих, хто виїхав, залишиться на батьківщині сім’я, а її потрібно годувати). Так поповнюють свій бюджет багато країн середньої Азії та Східної Європи.

Навіщо уряду відновлювати економіку — краще відправити всіх на заробітки в Європу. Адже виїдуть найбільш економічно активні люди, ті, хто хоче і може заробляти. Але це керівництво не дуже хвилює.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *