Україна та Європа 2015

Україна та Європа 2015Україна та Європа 2015.

Після подій у лютому 2014 року Україна повернула в бік Європи. Підписала з нею всілякі договори про економічне та політичне співробітництво. Але чи допоміг такий поворот економіці України? Звичайно, всі угоди — це справа хороша. Але як вони дійсно впливають на добробут країни? Виявляється, або зовсім ніяк, або іноді навіть проблематично.

Так, за даними Держстату України, експорт українських товарів до Європейського Союзу за 2014 рік виріс всього на 2 відсотки. А за перший квартал 2015-го й зовсім впав майже на третину. Так що ж сталося? Начебто угода про економічне партнерство підписана, Європа всюди говорить про підтримку України. А насправді Європейському Союзу нова країна не потрібна. Українські товари не можуть витримати конкуренцію з європейськими. І сама Європа в цьому допомогти Україні не в змозі. Економічне зростання зупинилося і, більше того, почало знову падати, зарплати залишилися на рівні тих, які були при курсі 8 грн. за долар. Українська економіка досягла нижчої точки. За прогнозами Нацбанку України, падіння ВВП у 2015 році складе 7,5%. А в 2016-му зростання ВВП, за умови припинення конфлікту на Сході України, складе 3%. Потрібні кардинальні перетворення всередині держави. Перебудовувати економіку, збільшувати продуктивність праці і якість своєї продукції.

Якщо всього цього не робити, то Європейський Союз і пальцем не поворухне для ближчого зближення з Україною. Адже у неї і зараз безліч проблем, які потрібно вирішувати негайно. Тут і грецькі борги, і проблеми з урожаєм фермерів, який нікуди дівати. А ще й проблеми нового друга це вже занадто для «бабусі». Їй би прикрити свої вади. І якщо Україна не подбає про себе сама, то так і залишиться на порозі до Європи.

M. Santos Спеціально для газети “i”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *