Україна рухається в бік Європи

Україна рухається в бік ЄвропиУкраїна рухається в бік Європи.

Україна стрімко рухається в бік Європи. Підписано безліч договорів про співпрацю, проводяться переговори. Днями пройшла зустріч Україна-ЄС, до чого вона призведе, покаже час. Але суть не в цьому. Прагнучи до європейських цінностей, Україна повинна намагатися їх дотримуватися. Один з головних принципів демократії — це свобода слова. Люди повинні вільно висловлювати свої думки і не боятись за це потрапити до в’язниці чи втрапити у неприємності. Але чи є така свобода в Україні?

З середини квітня 2015 року в центрі Києва йде страйк шахтарів. З одного боку, робочі люди вже не можуть терпіти своє тяжке становище. Їм не виплачується зарплата, вугільна галузь розвалюється. Але з іншого боку — це не подобається керівництву держави. Адже така акція нагнітає обстановку.

Шахтарі вимагають своїх грошей і гідного життя. Вони хочуть донести до уряду свої вимоги та побажання. Але замість цього робочий люд звинувачено у продажності. Демократичні вимоги шахтарів намагаються перефарбувати в колір політичного замовлення.

Президент Порошенко висловив думку, що за вимогами шахтарів стоять «нечисті на руку політичні сили». А пан Аваков вирішив «вирішити» проблему робочих — так би мовити, допомогти їм із поліпшенням життя. За його вказівкою почалися арешти «проплачених» страйкарів. «Допомога» дійсно дієва. Адже у в’язниці у шахтарів буде і де жити, і що поїсти.

Не відстала від них і СБУ. Було заведено кримінальні справи за досить страшні статті — «фінансування дій з метою насильницької зміни влади». Навіщо вирішувати проблеми шахтарів, якщо можна їх просто звинуватити в держперевороті і «заткнути рота». Так можна і зарплату не виплачувати та інших налякати. Ось така свобода слова. Говорити можете все, що завгодно, але влада все перефарбує у вигідний їй колір.

Замість того, щоб вислухати законні вимоги страйкуючих, влада просто пішла звичним шляхом. Президент і його соратники звинуватили в усьому якісь політичні сили, які заважають будувати по-справжньому демократичне суспільство. А може, краще дійсно постаратися поступити демократично: дати людям висловитися і спробувати вникнути в суть їхніх проблем. Адже саме це має відбуватися в демократичному суспільстві. Свобода слова — це основний принцип ЄС. І саме туди прагне привести Україну пан Порошенко.

M. Santos Спеціально для газети “i”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *