Свобода слова в Україні


Свобода слова в УкраїніСвобода слова в Україні.

Зовсім недавно було вбито відомого журналіста й публіциста Олеся Бузину. Його смерть вразила багатьох. Всілякі міжнародні інстанції вимагають чесного й швидкого розслідування цього гучного вбивства. І це невипадково.

Олесь досить послідовно критикував чинну владу в Україні. Він відкрито висловлював свою думку, і чули його далеко за межами країни. Тому смерть журналіста потрясла всіх.

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дунья Міятович вже не раз висловлювалася про неприпустимість гонінь на неугодних владі журналістів. Вона зазначала, що свобода слова має бути присутня у будь-якій країні, тим більше у тій, що говорить про свою демократизацію. Якраз цієї свободи й бракує в Україні. Не так давно влада заборонила акредитацію ЗМІ з Росії. Також постійно чиняться різні перешкоди в роботі журналістів. Причому не тільки з Росії, але й інших країн. Якщо пише або говорить у камеру людина, яка не підтримує офіційну точку зору, вона моментально стає небажаною персоною.

Але якщо іноземних журналістів намагаються видворити з країни, то з місцевими церемонитися зовсім не бажають. Їх виганяють з роботи, намагаються перешкодити нормально жити, заводять кримінальні справи. Влада намагається зробити все, щоб журналісти писали і говорили тільки те, що потрібно. А тих, хто не погоджується, чекає важка доля.

Слухняний журналіст — це вигідний чоловік. Він зможе влити у вуха своїх слухачів будь-яку інформацію. А така можливість вигідна владі. За допомогою ЗМІ можна будь-яку новину повернути на користь «володарів» нашої країни.

Олесь Бузина був противником сучасної влади України. Він писав і виступав проти чинної влади до самої своєї смерті. Можливо, він передчував свій кінець. Адже буквально за кілька днів до трагедії було вбито іншого противника влади колишнього депутата Калашникова. Але навіть перебуваючи на краю загибелі, журналіст продовжував свою справу — він висловлював свою точку зору. Він намагався врятувати свободу слова і вірив, що це йому вдасться.

Денис М

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *