Синдром хронічної втоми

Багато людей в більшості випадків навіть не підозрюють, що у них синдром хронічної втоми. Вони просто починають дратуватися трохи швидше і сильніше звичайного, у них зменшується працездатність і частіше, ніж зазвичай, накопичується втома. Багато з них дивуються змінам: «Буквально все валиться з рук!». Тим часом, це все — перші ознаки серйозної хронічної втоми. На такі симптоми треба звертати увагу в першу чергу, інакше вони ризикують обернутися тяжкими наслідками.

Синдром хронічної втоми

Ще якихось п’ятдесят років тому ніхто і не чув про існування такої хвороби. Але після того, як одному доктору з невеликого містечка довелося звернути увагу на те, що близько двох сотень його пацієнтів стали скаржитися на пригнічений настрій і апатію, цей синдром був визнаний реальною хворобою.

Проте не треба забувати і про звичайну втому. Адже вона теж грає роль в житті багатьох людей.

То ж як відрізнити синдром хронічної втоми від втоми звичайної?

Люди дуже сильно втомлюються після іспитів, в результаті авралу на роботі або внаслідок глобального переїзду. Але як правило, прийти в себе, відновити свої сили після всього цього можна дуже швидко. Кілька днів, проведених на природі або просто в спокої, прогулянка парком чи лісом або похід в театр — все це допоможе повернути втрачені сили. Зовсім інша справа з синдромом хронічної втоми: людина не може виспатися, скільки б часу не приділяла відпочинку. Та навіть відпочивши, далі почуває себе розбитим і ослабленим. В жодному разі не можна ігнорувати ці відчуття, вони загрожують обернутись втратою апетиту, постійним безсонням і навіть втратою пам’яті.

Необхідно відразу звернутися до фахівця і за його допомогою, виконуючи всі рекомендації. Лише тоді можна повернути колишню самопочуття і бадьорість.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *