Розмовні курси для віслюків

За сорок років мав вмерти або шах, або віслюк, або Ходжа Насреддін, який брався вчити віслюка людській мові. Проте сталося не зовсім так, як хотілося. На практиці подібні гібриди свідомості прекрасно живуть через покоління. Екзистенційно смерть має розв’язати будь-які протиріччя, як і личить Великому Вирівнювачеві. Але реальність виявилася набагато більш покрученою.

Ностальгія — звична справа для всіх, хто живе. І старим властиво більше компромісів. Це все природно і нормально. Але гібридне мислення може існувати будь-який час. Когорта людей, вихована звертатися до будь-якого можновладця з титулатурою власного виготовлення “громадянин-товариш-пан” має більше безсмертя, ніж сицилійська мафія. Тому що це абсолютна епітомія існування поза часом.

Якщо Ви раптом подумаєте, що це школа вбила всередині Вас найтворчішу з персон і прямо одразу — облиште. Вас, напевне, кличуть не Роджер Вотерс, а вітчизняна школа — це не британські пансіони п’ятидесятих років минулого століття. Вас вбиває все оточення, причому кожний день. Проте чи бути вбитим зсередини — особистий вибір.

Так, так, жодного цензу фактично не існує. Численні “академії та курси третього віку” — прямі докази того, що деградувати зараз можна виключно добровільно. Наші батьки не мали достатньої кількості джерел інформації. Але покоління теперішніх “бумерів” має все, крім власне бажання щось пізнавати. І ступінь ригідності їхньої психіки абсолютно не залежить від політичного режиму надворі.

Проте певний державний інтерес тут теж видно. Найгірший громадянин — той, хто починає розпитувати зайве. Найгірший патріот — той, хто починає сумніватися у владних гаслах. Це, звісно, формальна точка зору, але ми живемо у конформному суспільстві, де найбільший гріх та камінаут — визнати, що саме тобі більш за всіх чогось треба.

А що школа? А школа нам розповідає, що треба бути активним і допитливим. Проте, дорогі діти, ось ваші рамки дозволених запитань. Ви маєте цікавитись усім, що вигідно і зручно вашим педагогам. Імпровізація у ментальних кайданах. Не дивно, що все більше співгромадян стають максимально інертними до навколишніх подій. Бо президент зміниться, прем’єр зміниться, депутати по три кола пекла пройдуть — а рідне болото від цього не колихнеться. Не помре ні віслюк, ні шах, просто трохи змінять свій вигляд.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *