Рівень свобод в Україні 2015

рівень свобод в УкраїніРівень свобод в Україні 2015.
Будь-яка демократична держава (або та, яка хоче себе так називати) повинна дотримуватися певного набору прав і свобод. Всі вони прописані в Конституції практично будь-якої країни. Одна з таких свобод — це свобода слова. Громадянин має право висловлювати свою думку, навіть якщо вона буде відрізнятися від офіційної. А щоб він був почутий, існують засоби масової інформації. Значить, якщо в країні дотримуються свобода слова, то і свобода друку повинна бути під захистом. Але виходить це не у всіх.

За відомостями міжнародної організації «Репортери без кордонів», рівень свобод в Анголі, Уганді, Афганістані досить низький. Ну що ж тут поробиш, скажуть люди. Адже це досить слаборозвинені країни. У Європі такого бути не може. Виявляється, може. За рейтингом «Репортери без кордонів», Україна перебуває на 129-му місці за рівнем свободи ЗМІ. А це навіть нижче, ніж у вищеперерахованих країн.

Як же так? Адже Януковича немає і Україна стрімко рухається у бік демократичної Європи. Стара влада пішла, а проблеми зі свободою ЗМІ залишилися. Тепер і новому Президенту невигідні норовливі журналісти. Краще звільнити їх з газет і телебачення й таким чином позбавити можливості висловлювати свою думку.

Проти телеканалів заводяться кримінальні справи, ведуться розслідування з боку прокуратури та СБУ. А Нацрада з телемовлення виносить попередження телекомпаніям, які не слухають керівництва країни. Це хіба можна назвати свободою преси? Так, сьогодні можна говорити все, що завгодно, але тільки якщо це узгоджується з політикою держави. Мати іншу думку, а тим більше її висловлювати, категорично заборонено.

Журналіст Руслан Коцаба висловив своє нерозуміння потреби в мобілізації. Він сказав свою особисту думку і поділився нею з людьми. Результат виявився досить недвозначним. Коцабу арештовано і віддано під суд за державну зраду. Але він не закликав підтримувати ДНР або ЛНР, не видавав державні таємниці і не шпигував на користь Москви. Він просто висловив свою точку зору (з якою, до речі сказати, згідні багато в Україні) і поплатився за це.

M. Santos

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *