Побороти стрес за кілька хвилин?

Сучасний мегаполіс нав’язує своїм мешканцям високошвидкісний ритм життя та стрес. Робочі зустрічі, переговори, презентації, покази, переїзди, затори та нерви, нерви… Більшість людей прагнуть бути продуктивними, скрізь встигати. Внаслідок цього сучасному городянину доводиться жити в умовах безперервного стресу. Між тим періодичний відпочинок вкрай необхідний для напруженого організму.

Щоб розслабитися і відновити сили, зовсім необов’язково мати в розпорядженні кімнату відпочинку або яке-небудь спеціальне устаткування. У цій статті ми нагадаємо вам кілька способів, що дозволяють досягти релаксації з мінімальними витратами і протягом всього п’яти хвилин.

Заспокоюємо тіло

Скинути напругу допоможе і простий масаж рук. Навіть перебуваючи на робочому місці, ви можете собі його дозволити. Погладьте тильну сторону кистей обидвох рук. Розітріть долоні. По черзі промасажуйте кожен палець. Такий масаж особливо актуальний, якщо робота пов’язана з комп’ютерною клавіатурою. Якщо дозволяє ситуація, помасажуйте також плечі і комірцеву зону спини.

Зніміть взуття, постійте, походіть або побігайте на місці босоніж. Кілька хвилин такого бігу стимулюють вкидання ендорфінів у кров, що знаменує перемогу над стресом. Можливо, поблизу є тенісний м’ячик? Покатайте його по підлозі ступнями обох ніг по черзі.

Заспокоюємо розум

Найбільш простим і доступним способом розслаблення є повноцінне дихання, повільне і глибоке. Прийміть комфортну для вас позу. Відчуйте потоки повітря фізично. Які вони? Яким чином м’язи живота і грудини змінюють положення при вдиху та видиху?

Якщо ви відчуваєте, що «напружені» до самого краю і готові вибухнути, підіть в туалетну кімнату і просто вмивайтеся. Холодна вода є прекрасним нейтралізатором негативних емоцій. Потримайте руки під проточною водою, змочіть шкіру за вухами. Це допомагає зняти надлишкову емоційність і протверезити думки.

Практикуйте зворотний рахунок. Простота і доступність цього методу анітрохи не применшують його ефективність. Відволікаючи мозок від хвилювань, займіть його цифрами.

Наведіть порядок. Бардак в навколишньому середовищі дуже часто є продовженням хаосу думок. Це найпотужніший фактор стресу, який часто недооцінюється. Приберіть власноруч або довірте прибирання приміщень професіоналам, і ви здивуєтеся благотворним змінам у вашому самопочутті.

Відновлюємо сили організму

Відмінним релаксантом, який часто недооцінюється, є зелений і трав’яні чаї. Зелений чай, наприклад, поставляє в організм L-теанін, швидко знімає нервово-м’язову напругу. Трохи часу — кілька неспішних ковтків прекрасного напою допоможуть вам скинути стрес і повернутися до своїх справ з новими силами.

Мед. Цей воістину чудовий та солодкий натуральний продукт допомагає впоратися з депресією і тривожними станами психіки. Покладіть ложку меду в теплий чай. Це допоможе вам оцінити ситуацію, що склалася більш позитивно.

Темний шоколад — визнаний антидепресант. Декілька з’їджених шматочків цього продукту стабілізують рівень кортизолу, який відповідає за нервозність. Цей продукт також стимулює вироблення гормонів щастя — ендорфінів, що відбивається на настрої найкращим чином.

Де б ви не перебували, дозвольте собі «тропічну паузу». З’їжте манго. Цей екзот містить речовину ліналоол, яка сприятиме виходу організму зі стресових станів. Напружує сік, який стікає по руках? Тоді з’їжте більш звичайний банан.

Якщо ви ведете строгий облік споживаних калорій, та ідея «заїдання» або «запивання» стресу не здається вам доброю — просто пожуйте жуйку. Залучення в дію жувальних м’язів обличчя знімає загальну напругу, знижує рівень занепокоєння і навіть допомагає відчути себе впевненіше.

Спробуйте. Незважаючи на простоту, ці заходи дійсно працюють!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *