Гвавт! Вчинення злочину! Грабіжники!

Офіси банків, ломбардів та МФО постійно піддаються нападам. Багато злочинців думають, що їх чекають «легкі» гроші. Фінансові організації приділяють велику увагу своїй безпеці. Вони використовують броньоване скло, решітки та захищені сховища. В офісах часто чергує озброєна охорона. У всіх приміщеннях встановлюють камери відеоспостереження. Всі ці заходи дозволяють зупинити більшу частину злочинців.

Перед розбійним нападом і під час вчинення злочину правопорушник відчуває сильне душевне хвилювання. У нього підвищується частота серцевих скорочень, температура тіла і кров’яний тиск. У деяких грабіжників сильно тремтять руки і слабшають коліна. Справа може ускладнюватися вживанням психоактивних препаратів, які приймають «для хоробрості».

Зберігати холоднокровність під час вчинення злочину можуть тільки досвідчені зловмисники. Невпевненість грабіжника дає співробітникам банку можливість натиснути на «кнопки тривоги». Після цього у розбійника залишиться мало шансів на «успіх». Деякі відважні працівники фінансових установ самостійно затримують злочинців. Іноді на допомогу персоналу ломбарду або МФО приходять клієнти або випадкові перехожі. Багато зловмисників гине в результаті дій охорони кредитних установ і оперативників МВС.

Іноді злочинці неправильно вибирають «робочий інструмент». Пробити бронескло за допомогою молотка або лому не завжди вдається. Після кількох невдалих спроб штурму розбійники зазвичай утікають. Їх шлях можна простежити за допомогою камер відеоспостереження, які є на вулицях великих міст.

Деякі грабіжники починають зв’язувати своїх жертв або беруть їх в заручники. Всі ці дії вимагають часу, якого у злочинців обмаль. Близький контакт з жертвами призводить до того, що на них залишаються фрагменти одягу і біологічний матеріал зловмисників (волосся, відбитки пальців, слина і т. д.). Всі ці дрібниці допомагають провести генетичну ідентифікацію грабіжника. Іноді розбійники йдуть без здобичі. У касі МФО просто відсутні гроші.

Досвідчених злочинців часто підводить «запаморочення від успіхів». Після кількох вдалих пограбувань вони розслабляються і забувають про запобіжні заходи. У цей момент їх заарештовують співробітники правоохоронних органів. Зупинити злочинний конвеєр не можна. Той, хто одного разу став на «кривий» шлях, не зможе з нього звернути. Це означає, що будь-якого розбійника буде рано чи пізно схоплено.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *