Фінансовий Майдан

фінансовий майданФінансовий Майдан.

Про здоров’я гривні справляються всі громадяни України. І прості роботяги, і валютні позичальники, і чиновники. Це й зрозуміло, адже курс національної валюти робить свій вплив на все життя країни. Це і стабільність в економіці, і спокій політичного життя. Не дарма зовсім недавно біля Ради зібралися громадяни, що потрапили у валютну кредитну кабалу. Адже платити свої борги за нинішнім курсом стало просто неможливо. А який він буде надалі?

За словами голови Нацбанку України, курс повинен бути стабільний, принаймні триматися в рамках, які вказав МВФ. Цьому має сприяти надходження чергових кредитів від цієї організації. Але на думку багатьох іноземних фахівців, якщо надходжені кошти не підуть в економіку, хоча б частково, ні про яке зміцнення гривні і мови бути не може.

Навіть якщо ці суми зайдуть в національні банки, вони підуть на вирішення таких проблем, як збільшення золотовалютних резервів і проведення реформ. Але, на думку багатьох провідних фахівців, це мало вплине на стабілізацію курсу гривні. Потрібно, щоб хоча б третина з цих траншей потрапила в реальний сектор економіки.

Економіка повинна працювати, товарообіг і зовнішня торгівля теж повинні рости. Тільки так можна стабілізувати курс національної валюти. Але для цього потрібні інвестиції. А їх якраз і немає. Навіть фінансова допомога від МВФ і ЄС не допоможе, адже її дозволили витрачати тільки на певні цілі, далекі від інвестицій.

Тому словами Гонтаревої — не боляче-то хто вірить. Ось і виходять люди мітингувати. Перекривають вулиці і палять покришки. І їх можна зрозуміти, жити з такою інфляцією і з таким курсом іноземної валюти досить складно.

У травні вже почався так званий фінансовий майдан. Люди, які взяли кредити в банках в іноземній валюті, вийшли на пікетування Ради. Сьогодні їм просто неможливо платити за рахунками, адже долар і євро коштують вже більше 20 гривень. А прострочення може викликати втрату житла, адже багато брали іпотеку у валюті. Ось і стежать всі громадяни України за «здоров’ям» своєї національної валюти. Адже, так чи інакше, від її стану залежать практично всі.