Списки є, політиків немає

Списки є, політиків немає.Списки є, політиків немає.

Сьогодні модно обмінюватися списками громадян, яким заборонено в’їжджати в ту чи іншу країну. Робиться це з різних причин. Ось недавно Росія передала подібний список до Європейського Союзу. Там перераховано кілька десятків імен політиків і бізнесменів, яким заборонено в’їзд до Росії. Це було кроком у відповідь на подібні списки Європейських країн, США, Канади, Австралії та інших.

Такі ж списки є й в Україні. Тут вказані особи (здебільшого політики та публічні люди), перебування яких небажане на території України. Таких людей виявилося кілька сотень. Вони не мають право перебувати й навіть в’їжджати на територію України.

Але багато хто знає, що й у Росії є список українців, які не можуть в’їхати на її територію. Там більше 20 тисяч прізвищ, але переважно це особи, які так чи інакше порушили міграційне законодавство Росії.

Війна таких списків — це справа політиків і дипломатів, але ж такі дії можуть торкнутися й економіки. Ще минулого року Україна ввела обмеження на пересування через її кордони громадян Росії. Тепер мільйон чоловік (особливо чоловіків в призовному віці), які раніше з простим паспортом пересувалися між державами, не зможуть в’їхати в країну. А це порушить економічні зв’язки.

Україна прагне до ЄС, намагається підвести до цього свою економіку, але поки не дуже-то виходить. Навіть, на думку багатьох західних аналітиків, українська економіка ще багато років (якщо не десятиліть) буде тісно пов’язана з російською. Це обумовлюється історичними та економічними зв’язками, що залишилися ще з часів СРСР (і за останні двадцять років вони не набагато зменшилися).

Такі заборони на вільний в’їзд з обидвох сторін може позначитися на добробуті як українських, так і російських громадян. Особливо такі санкції можуть мати значний вплив на прикордонні регіони, адже саме там взаємозв’язки найбільш відчутні й відіграють важливе значення.

V.K