Скількі в день тратять на солдат

Скількі в день тратять на солдатПротухле м’ясо солдатам.Скількі в день тратять на солдат.

Згідно з повідомленням від радника Президента України пана Юрія Бірюкова, в бюджеті Міністерства оборони закладено близько півтора мільярда гривень на харчування солдатів, у тому числі і тих, які беруть участь в АТО. Сума пристойна, начебто і думати нема про що: солдат повинні нагодувати досхочу і смачно. Але от якщо подивитися скільки витрачатимуть на добу на харчування одного солдата, то їх треба останніх треба пошкодувати. Згідно з повідомленням все того ж помічника Бірюкова, в день на прожиток одного бійця буде витрачено суму 17 гривень 62 копійки. Що на це можна купити?

В інтернеті можна знайти багато відео, в яких солдати знайомлять народ України зі своїм раціоном. Наприклад, суп з риби готується наступним чином — на три літри води засипається консервна банка сардин — от і суп. При цьому консерви не вищого сорту і далеко не першої свіжості. Також йдуть справи і з «волохатим салом» — так солдати АТО називають поставлене до їх столу м’ясо. З таким «екзотичним» харчуванням не надто хочеться захищати свою батьківщину.

Такий стан справ негативно впливає на боєздатність армії. Зате на гаманці недобросовісних постачальників і чиновників, надає найбільш сприятливий вплив. Адже вони навіть тут примудряються вкрасти. Якщо м’ясо підлягає знищенню (воно просто протухло), так виявляється, на цьому можна зробити непогані гроші. Просто поставити її українській армії. Витрат практично не буде, але зате прибуток вийде пристойний.

Ще чотири роки тому всі постачальники продовольства для армії пропонували підняти витрати на одного солдата до 40-50 гривень на день. Але ж тоді не було такої інфляції, та й іноземна валюта коштувала дешевше. Ну а що говорити про сьогоднішні 17 гривень — це просто сміх.

Ось і страждають наші воїни. Жують протухле м’ясо і рибу та давляться черствим хлібом. А відомий обід в солдатській їдальні президента і американських солдатів — це просто фарс. Звичайно, іноземців годують на більш гідну суму, але це тільки їх. Всі інші солдати української армії просто гризуть слинки і потирають  зголоднілі животи.

Міністерство оборони вже півроку просить збільшити бюджет, в тому числі й на харчування. Але відповіді поки немає. Та це й зрозуміло, адже брати гроші нема звідки. Отже, всьому світу заборгували, а треба ще й самому уряду щось покласти у свою кишеню, а військові почекають.

V.K