Полуничний експорт України

Полуниця експорт україниПолуничний експорт України.

Початок літа завжди радісна пора. На вулиці тепло, в поле зріє урожай, а деякі літні ласощі вже можна скуштувати. Так, багато киян можуть порадіти приємною подією — стрімко дешевшає полуниця. Всього пару тижнів тому за кілограм довелося б віддати 50 гривень, а сьогодні за смачну ягоду просять тільки 28. Та й сам урожай полуниці цього року буде рекордним. За словами фахівців аграрного сектора, у 2015 році в Україні зберуть до 1000 тонн цієї солодкої ягоди.

Але от тільки одна полуниця і дешевшає. Якщо подивитися на цінники інших товарів, особливо імпортного виробництва, то оптимізму не додається. А згадавши про недавнє підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги, то і полуниця в рот не полізе. І все це на тлі зниження доходів населення.

А от з полуницею пощастило. Урожай збереться славний, а значить і ціни для населення будуть доступними. Та й самі аграрії, ті, що вирощують цю городню красуню, не залишаться у програші.

Гривня сильно подешевшала. Це погано позначається на тій частині економіці, яка залежить від імпорту. А ось компанії, які продають свій товар за кордон, такій справі лише раді. Наприклад, агрофірми, які виростили полуницю, дізналися, що їх ягода виявилася найдешевша в Європі. А це означає, з’явиться можливість експортувати свій продукт за кордон. Саме тому може вийти так, що ягоди виростили багато, а для країни її може не вистачити. Все що можна, радше за все, вивезуть за кордон.

Останнім часом все більше сільгосппродукції з України вивозиться в ЄС або інші країни. Експорт став дуже вигідним. Але, на жаль, тільки зерно, та ще ягода і потрібна закордонним покупцям. Але ж так можна перетворитися в аграрний придаток Європи.

Звичайно, в Україні багато родючої землі. І якщо в ЄС потрібні продукти харчування (дешеві й екологічно чисті), то чому б їх і не вирощувати тут. Але тільки не варто забувати і про промисловість. Адже в Україні багато великих і відомих на весь світ підприємств. Врешті-решт Україна — це космічна держава. Про це також не варто забувати й звертати увагу.

Розвивати аграрний сектор для роботи на експорт — це добра справа. Але крім цього, необхідно модернізувати й допомагати промисловцям. Адже самі аграрії навряд чи зможуть забезпечити всіх українців роботою, та й бюджет від їх вiдрахувань не наповнити.

D.Mal