Нові держномери на автомобілі

 Нові держномери на автомобіліНові держномери на автомобілі.

З підписанням нової угоди з ЄС Україна намагається якомога ближче до європейських стандартів привести все, що тільки можна. Так, вже з першого січня мають розпочати видавати нові держномери на автомобілі.

Український інститут промислової власності ще минулого року зареєстрував патент на промисловий зразок під назвою «знак номерний транспортних засобів», власником якого є ДДАІ МВС України. Такі знаки будуть наближені до європейських зразків, відрізняти їх будуть тільки по напису UF в кутку. Але, як запевняють в ДДАІ, як тільки країна вступить до ЄС, така голограма зникне. Її місце займе емблема ЄС (зірки на синім тлі).

Але от коли це станеться — велике питання. На останньому саміті ЄС-Україна, навіть натяків на введення безвізового режиму не вимовлялося. А вже про вступ країни до ЄС і поготів мови не йшло. ЄС поки що не бачить перспективи входу України. Та і своїх нероб там вистачає.

Нові держзнаки будуть діяти поки на рівні зі звичайними, українськими. Скільки ж даішникам доведеться помучитися з запам’ятовування цифр і букв на автомобільних номерах. Скільки буде плутанини. Але чекати не можна, адже «скоро вступ до ЄС», все потрібно зробити якомога швидше. Нам все одно, що це потягне мільярди гривень з і так слабкого державного бюджету. До речі, ситуація з номерами чимось нагадує переоформлення назв вулиць, площ і підприємств, які мають у назві згадки про радянське минуле.

Неважливо, що в країні практично війна, що економіка ледве дихає і народ постійно мітингує, будучи незадоволеними проведеними соціальними реформами. Головне — ввести нові держномери на автомобілі, а то раптом вступимо в Європу, і наші авто туди не пропустять.