Курс гривні найближчим часом буде стабільний

 Курс гривні найближчим часом буде стабільнийКурс гривні найближчим часом буде стабільний

 

На полях саміту «Східного партнерства» прозвучала заява голови Нацбанку України пані Гонтаревої про те, що курс гривні найближчим часом буде стабільний. За її запевненням, для цього є всі підстави. В якості підтвердження своєї упевненості в стабілізації обстановки з гривнею, Гонтарева каже про фінансову допомогу від Європи і МВФ. З цих джерел знову потечуть доларові річки і потоки з євро. Саме це, за словами банкіра, має головним чином допомогти стабілізації курсу гривні.

Але наскільки вистачить цих мільярдів? Скільки ще долар і євро зможуть підтримувати гривню? По суті справи, сьогодні тільки державною інтервенцією можна якось регулювати ситуацію на валютному ринку України. Інші інструменти просто не працюють.

Щоб гривня цінувалася, вона повинна викликати бажання купити її. А для цього потрібно, щоб українські товари купувалися. До цього і прагнули при підписанні всіляких договорів з ЄС. Уряд думав, що відкриються кордони, й українські товари підуть до Європи. Збільшиться зовнішній товарообіг. А це означало б підвищення необхідності в гривні та ріст її цінності.

Але цього не сталося. Товарообіг знижується, падає експорт, вся економіка у великому мінусі. А значить і купувати гривню мало хто хоче — хіба тільки заради спекулятивних операцій. А такі спекуляції до нічого доброго не приводять. Якщо в Росії з ними впоралися, і курс рубля стабілізувався, а ось в Україні справа поки не рухається.

На валютному ринку поки настало затишшя. Гривня не робить різких стрибків. А що буде, коли валютні надходження у вигляді чергових кредитних траншів закінчаться? Валюта в країну надходити перестане, а відтак гривня може знову стрімко здешевшати.

А така ситуація не за горами. Днями рада прийняла закон, який дозволяє Уряду вводити мораторій на виплати. А це означає, що дефолт може настати швидко і непомітно. Але ж будь-який громадянин не даватиме в борг тому, хто офіційно оголошує про те, що платити за боргами не буде. Так можуть вчинити й держави та іноземні фінансові інститути.

Ось і виходить, що курс гривні стабільний, поки в країну надходить фінансова допомога з-за кордону. Як тільки ці потоки припиняться, піде і стабільність національної валюти. Адже крім таких вливань, підтримку їй надати ніщо не може.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *